בן 56 תובע מזונות את הוריו ניצולי השואה על אף גילו המתקדם

למרות שהוריו ניצולי השואה של ל', גבר בן 56 מהמרכז, עדיין בחיים - הוא החליט לתבוע מזונות וכסף מהעיזבון של אביו ואימו. ל' דורש לקבל קצבת מזונות מהוריו, בני יותר מ-80, ובית המשפט יצטרך להחליט אם להיענות לבקשה החריגה.

מהתביעה שהגיש ל' לבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה עולה כי התובע, שריצה תקופת מאסר עקב שימוש בסמים, ניהל מספר תביעות נגד הוריו במהלך השנה האחרונה - וכעת הוא דורש לקבל כסף מעזבונם של הוריו הקשישים.

לפי כתב התביעה, מאז שאביו של ל' חלה במחלת האלצהיימר, הוא מנודה מהמשפחה. לדבריו, אביו הפסיק לשלם לו את כספי התמיכה - אותם קיבל לטענתו מידי חודש. עוד טוען ל' כי אחיו מסודרים כלכלית - בעוד הוא נזקק לסיוע כספי.

בתביעה ל' מצהיר כי מגיע לו כסף מהעיזבון של הוריו, למרות ששניהם עדיין בחיים, ודורש את האפשרות לגור במחסן בחצר ביתם - למרות צו ההרחקה שהוצא נגדו. ל' טוען בתביעה כי על פי חוק מגיע לו מזונות על אף פי גילו המבוגר, וזאת מאחר שהוא אינו מסוגל לספק את צרכיו מעבודה או ממקור אחר.

עורך הדין בן ארד, שמייצג את האם, מסר בתגובה: "מן הראוי היה שתביעה מסוג זו לא הייתה מוגשת לבית משפט נכבד זה ולבטח לא לגרום לנתבעת - ניצולת שואה בת 82 - הוצאות מיותרות. מדובר בתביעה 'הזויה' שאין מילה אחרת לתאר אותה".

"הרי לא יעלה על הדעת שבית המשפט הנכבד יחייב זוג הורים נשואים ניצולי שואה בני שמונים, לשלם מזונות לבנם בן ה-56", הוסיף עו"ד ארד. "מה עלה במוחו של התובע כאשר הגיש את תביעתו? מעבר לעובדה שאולי התובע עונה על ההגדרה של ילד חולה נפש, נכה או מפגר, הנזקק לעזרה מהוריו, דבר שנדרש להוכחה על ידי מסמכים רפואיים, אין מדובר בתביעה לקבלת כספים מעיזבון, וכי לכל היותר מדובר בתובע נצלן, עצלן, העובד בעבודות מזדמנות שמסוגל לנהל את חייו בצורה נורמטיבית, אך משיקוליו מעדיף שלא לעשות כן".